Poleć znajomemu Dodaj do ulubionych

AGRECOL UKORZENIACZ DO SADZONEK ZIELONYCH - 90G

Stosowany podczas ukorzeniania

Więcej szczegółów

INN001902

Dostępne: 9

8,50 zł

Opis produktu:

AGRECOL UKORZENIACZ DO SADZONEK ZIELONYCH - wieloskładnikowy, krystaliczny nawóz ukorzeniający do stosowania podczas ukorzeniania roślin o pędach zielonych. Wykorzystywany w procesach ukorzeniania wegetatywnego (z sadzonek, odnóżek) oraz generatywnego (z nasion). Wysoka zawartość potasu w nawozie, odpowiednio dobrane mikroelementy oraz dodatek witaminy B wpływają korzystnie na wzrost i rozwój zawiązków korzeniowych. Regularne stosowanie w pierwszych etapach wzrostu roślin wzmacnia system korzeniowy, który jest odpowiedzialny za pobieranie wody i składników pokarmowych. Dobrze wykształcona bryła korzeniowa pozytywnie wpływa na zdrowotność roślin w kolejnych latach uprawy.

 

Sposób użycia:

Stosować w ukorzenianiu odciętych lub oderwanych, nadających się do rozmnażania wegetatywnego odnóżek, wysadzaniu rozsad oraz przy wysiewie nasion.

 

SADZENIE ODNÓŻEK

Ukorzenianą część oderwanej lub odciętej od rośliny matecznej odnóżki umoczyć w wodzie a następnie w nawozie. Na dno przygotowanego na sadzonkę dołka wsypać 0,5 łyżeczki nawozu (ok. 2,5g). Wsypany nawóz wymieszać lekko z glebą. Włożyć sadzonkę do dołka, przysypać ziemią i podlać wodą.

 

WYSADZANIE ROZSAD

W zalezności od wielkości roślin  na dno dołka wsypać 0,5-1 łyżeczki nawozu (2,5 - 5g). Wsypany nawóz wymieszać z gleba, wysadzić rośliny i podlać wodą.

 

WYSIEWANIE NASION

Przygotowane do wysiania nasion dołki posypać nawozem w dawce 1-2 łyżeczki (5-10g) na 1 mb i wysiać do nich nasiona. Wysiane nasiona pokryć ziemią i podlać wodą.

 

Opakowanie 90g

Zobacz też